FAQ


 1. Co to jest WP Pilot?

  WP Pilot  to telewizja kablowa, która wykorzystuje urządzenia STB (set-top box) należące do użytkowników. Twoim STB może być komputer, tablet, telefon lub telewizor smart TV (wkrótce).

 2. Mam pakiet danych u operatora udostępniającego mi Internet. Ile WP Pilot „zużywa” transferu danych?

  Dla kanałów w jakości SD (Standard Definition) zużywasz maksymalnie około 0,8 gigabajta na godzinę oglądania. Jeśli więc posiadasz pakiet 2 GB (2 gigabajty) danych to wystarczy Ci na około 2,5h oglądania.

  Dla kanałów o jakości HD (High Definition) zużywasz maksymalnie około 1,5 gigabajta na godzinę oglądania. Jeśli więc posiadasz pakiet 2 GB (2 gigabajty) danych to wystarczy Ci na około 1 godzinę 20 minut oglądania.

  Ilość odebranych danych może być mniejsza, ponieważ jakość sygnału jest dostosowywana do szybkości łącza użytkownika. Jeśli łącze jest słabsze, wówczas sygnał telewizyjny jest gorszej jakości. Jeśli posiadasz nielimitowane łącze internetowe ciesz się oglądaniem tak długo jak chcesz.

 3. Czy usługa WP Pilot jest legalna?

  Tak. Jesteśmy legalnie działającą firmą zarejestrowaną na terenie Polski. Część kanałów darmowych rozprowadzamy w oparciu o art. 43. ust 1 ustawy o radiofonii i telewizji. Pozostałe kanały są udostępniane na podstawie umów z nadawcami telewizyjnymi.

 4. Czy usługa WP Pilot pozostanie darmowa?

  Kanały udostępniane przez nadawców nieodpłatnie pozostaną darmowe dla naszych użytkowników w zamian za oglądane reklamy. W przyszłości będziemy chcieli udostępnić możliwość rezygnacji z reklam w zamian za niewielką opłatę. Pozostałe kanały będą płatne. Nasza usługa oferuje bardzo dobrą jakość wideo, jest legalna i chcemy żeby była przystępna cenowo i w ten sposób konkurencyjna do usług pirackich. Uważamy, że użytkownicy korzystają z pirackich usług, ponieważ nie mają dobrej legalnej alternatywy. Niestety na razie prawdopodobnie nie będziemy w stanie zaoferować wszystkich kanałów dostępnych na rynku, ponieważ niektórzy nadawcy blokują reemisję przez Internet. Walczymy i liczymy na to że to się kiedyś zmieni.

 5. Mam kłopoty z odtwarzaniem telewizji w WP Pilot. Co mam robić?

  Sprawdź czy spełniasz wszystkie wymagania . Prosimy też o zapoznanie się z naszym poradnikiem. Jeśli i to nie pomoże zapraszamy do kontaktu.

 6. W Internecie można znaleźć serwisy, które oferują znacznie więcej kanałów. Dlaczego w WP Pilot liczba kanałów jest ograniczona?

  W sieci znaleźć można serwisy pirackie, które nadają kanały bez zgody nadawców i właścicieli praw. Nasz serwis jest legalny, dlatego podpisujemy odpowiednie umowy z nadawcami lub udostępniamy kanały w oparciu o art. 43. ust 1 ustawy o radiofonii i telewizji. Niestety pomimo technicznych możliwości niektórzy z nadawców odmawiają podpisania z nami umowy, ponieważ nie posiadają praw reemisji sygnału w naszej sieci. (lub chronią własne interesy blokując rozwój usług takich jak nasza). Często jest to także związane z polityką wytwórni filmowych, które sprzedając np. filmy stacjom telewizyjnym nie pozwalają im na dystrybucję treści w internecie.

 7. Dlaczego pojawia mi się komunikat „Usługa niedostępna w Twojej lokalizacji”?

  Większość oferowanych przez nas programów jest ograniczona tylko do terytorium Polski. Bardzo chcielibyśmy oferować naszą usługę na całym świecie, bo przecież oznacza to dla nas więcej użytkowników, ale umowy nam tego zabraniają i jeśli chcemy działać legalnie musimy je respektować. Możemy jedynie walczyć o to, żeby zdobyć jak najwięcej „odblokowanych” kanałów.

 8. Czy korzystając z WP Pilot muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny ?

  Naszym zdaniem tak. Traktujemy oglądanie kanałów w naszej usłudze jak „zwykłe” oglądanie telewizji. Jednak jeśli płacisz już abonament za swój telewizor nie musisz rejestrować swojego telefonu komórkowego, tabletu czy komputera jako kolejny odbiornik. Więcej informacji można znaleźć tutaj

 9. Nie chce już korzystać z Waszych usług. Jak mogę usunąć konto ?

  Wystarczy zalogować się do serwisu web. Następnie w prawym górnym rogu kliknąć „Ustawienia” i w zakładce „Ogólne” kliknąć „Usuń konto”. Mamy nadzieje, że nas jeszcze kiedyś wrócisz :)

 10. Mam problemy z odbiorem telewizji co mam zrobić ?

  Prosimy o zapoznanie się z naszym Poradnikiem.

 11. Moje konto zostało usunięte. Czy opłata za pakiety i kanaly telewizyjne będzie nadal pobierana ?

  Nie, po usunięciu konta nie będziesz obciążony za żadne usługi z naszej strony.

 12. W Internecie można znaleźć usługi w których znajdują się wszystkie kanały od Polsatu poprzez Discovery aż do Canal+. W dodatku z usług można korzystać niezależnie od lokalizacji. Dlaczego Wasza usługa jest tak ograniczona ?

  Serwisy o których mowa są serwisami pirackimi. My działamy legalnie a to znaczy, że musimy stosować ograniczenia nakładane na nas przez nadawców. Będziemy stopniowo się rozwijać tak żeby móc konkurować z usługami pirackimi co na dzień dzisiejszy przyznajemy jest trudne. Długoterminowo wierzymy, że na rynku pozostaną usługi legalne, a piraci w tym czasie będą mieli wyroki skazujące. 

Zgłoszenia i baza wiedzy